tracker master - en to tr translation catalogue (287 entries)

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
tr[0]:  %2.2d saat

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
tr[0]:  %2.2d dakika

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
tr[0]:  %2.2d saniye

en:  %2.2dh
tr:  %2.2dsa

en:  %2.2dm
tr:  %2.2ddak

en:  %2.2ds
tr:  %2.2dsn

en:  %d day |  %d days
tr[0]:  %d gün

en:  %dd
tr:  %dg

en: %d file | %d files
tr[0]: %d dosya

en: %d folder | %d folders
tr[0]: %d klasör

en: %d recorded failure | %d recorded failures
tr[0]: %d kayıtlı başarısızlık

en: %s remaining
tr: %s kaldı

en: --add and --remove are mutually exclusive
tr: --add ve --remove birbirini dışlayandır

en: --recursive requires --add
tr: --recursive seçeneği --add gerektirir

en: APPS
tr: UYGULAMALAR

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
tr: Bir etiket ekle (eğer DOSYAlar göz ardı edilirse, ETİKET hiçbir dosyayla ilişkilendirilmez)

en: Add and delete actions can not be used together
tr: Ekle ve sil eylemleri birlikte kullanılamaz

en: Add feed
tr: Haber kaynağı ekle

en: Adds FILE as an indexed location
tr: DOSYAyı dizinlenmiş konum olarak ekler

en: Albums
tr: Albümler

en: All data miners are idle, indexing complete
tr: Tüm veri madencileri boşta, dizinleme tamamlandı

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
tr: Tüm nie:plainTextContent özellikleri es geçiliyor

en: Application
tr: Uygulama

en: Artists
tr: Sanatçılar

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
tr: “%s” madencisi “%s” nedeniyle durdurulmaya çalışılıyor

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
tr: %s madencisi, %d çerezi ile başlıyor

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
tr: Engel listesine alınan dosyayı bulunduran dizinleri dışla

en: Avoids changes in the filesystem
tr: Dosya sistemindeki değişiklikleri dışlar

en: COOKIE
tr: ÇEREZ

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
tr: FILE değişkeninin yapılandırmaya uygun yaranmışlığını denetler

en: Common statuses include
tr: İçerilen ortak durumlar

en: Cookie is %d
tr: Çerez %d

en: Cookie not recognized to resume paused miner
tr: Çerezde, duraklatılmış madenci için devam etme tanınmadı

en: Could not add feed
tr: Beseleme eklenemedi

en: Could not add tag
tr: Etiket eklenemedi

en: Could not add tag to files
tr: Etiket dosyalara eklenemedi

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
tr: tracker-store için D-Bus vekili oluşturulamadı

en: Could not establish a connection to Tracker
tr: Tracker uygulamasına bağlantı kurulamıyor

en: Could not get D-Bus connection
tr: D-Bus bağlantısı alınamadı

en: Could not get SPARQL connection
tr: SPARQL bağlantısı alınamadı

en: Could not get Tracker statistics
tr: İzleyici istatistikleri alınamadı

en: Could not get all tags
tr: Tüm etiketler alınamadı

en: Could not get all tags in the database
tr: Veritabanındaki tüm etiketler alınamadı

en: Could not get basic status for Tracker
tr: Tracker için temel durum alınamadı

en: Could not get display name for miner “%s”
tr: “%s” madencisinin ekran adı alınamadı

en: Could not get eligible status:
tr: Uygun durum alınamadı:

en: Could not get file URNs
tr: Dosya URNleri alınamadı

en: Could not get files for matching tags
tr: Eşleşen etiketler için dosyalar alınamadı

en: Could not get files related to tag
tr: Etiketle ilgili dosyalar alınamadı

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
tr: Duraklatma ayrıntıları alınamadı, yönetici oluşturulamadı, %s

en: Could not get search results
tr: Arama sonuçları alınamadı

en: Could not get status from miner: %s
tr: Madenciden durum alınamadı: %s

en: Could not get status, manager could not be created, %s
tr: Durum alınamadı, yönetici oluşturulamadı, %s

en: Could not get tag by label
tr: Başlığa göre etiket alınamadı

en: Could not kill process %d — “%s”
tr: %d — “%s” süreci öldürülemedi

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
tr: Madenciler listelenemedi, yönetici oluşturulamadı, %s

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
tr: Madenci duraklatılamadı, yönetici oluşturulamadı, %s

en: Could not pause miner: %s
tr: Madenci duraklatılamadı: %s

en: Could not remove tag
tr: Etiket kaldırılamadı

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
tr: Madenci devam ettirilemedi, yönetici oluşturulamadı, %s

en: Could not resume miner: %s
tr: Madenci devam ettirilemedi: %s

en: Could not run tracker-extract:
tr: tracker-extract çalıştırılamadı:

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
tr: Madenciler başlatılamadı, yönetici oluşturulamadı, %s

en: Crawling interval
tr: Tarama aralığı

en: Crawling recursively directory “%s”
tr: “%s” dizini özyinelemeli işleniyor

en: Crawling single directory “%s”
tr:  “%s” tek dizini işleniyor

en: Currently indexed
tr: Şu anda dizinlenen

en: Data is still being indexed
tr: Veri henüz dizinleniyor

en: Data object “%s” currently does not exist
tr: “%s” veri nesnesi, şu anda yok

en: Data object “%s” currently exists
tr: “%s” veri nesnesi, şu anda var

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
tr: Bir etiket sil (eğer DOSYAlar göz ardı edilirse, ETİKET tüm dosyalar için kaldırılır)

en: Deleting…
tr: Siliniyor…

en: Description for a tag (this is only used with --add)
tr: Bir etiket için açıklama (bu yalnızca --add ile birlikte kullanılır)

en: Directories to index non-recursively
tr: Özyinelemesiz olarak dizine eklenecek klasörler

en: Directories to index recursively
tr: Özyinelemeli olarak dizine eklenecek klasörler

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
tr: Dizin, dizinlenmeye uygun DEĞİL (süzgeçlere göre)

en: Directory is eligible to be indexed
tr: Dizin, dizinlenmeye uygun

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
tr: Tam Metin Aramayı (FTS) kapat. --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
tr: Özeti ve sonuçları yazdırırken renkleri kapat

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
tr: Sonuçlar ile birlikte özeti göstermeyi kapat. Bu yalnızca Belgeler, Müzik gibi bazı kategoriler için gösterilir…

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
tr: 30 saniye hareketsizlikten sonra kapatmayı devre dışı bırak

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
tr: Dizinlemenin duraklatılacağı, yüzde türünden disk alanı eşiği, kapatmak için -1 kullanın.

en: Displays version information
tr: Sürüm bilgisini görüntüler

en: Done
tr: Tamamlandı

en: EXPRESSION
tr: İFADE

en: Either --add or --remove must be provided
tr: Ya --add ya da --remove sağlanmalıdır

en: Enable monitors
tr: İzleyicileri etkinleştir

en: Enable stemmer
tr: Kök ayırıcıyı etkinleştir

en: Enable unaccent
tr: Vurgulu harf düzelticiyi etkinleştir

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
tr: Dosya hakkında dizinlenmiş bilgiyi sil, dizinlerde özyinelemeli çalışır

en: Estimated %s left
tr: %s kaldığı öngörülüyor

en: FILE
tr: DOSYA

en: FILE [FILE…]
tr: DOSYA [DOSYA…]

en: FILE…
tr: DOSYA…

en: FILTER
tr: SÜZ

en: FORMAT
tr: BİÇİM

en: Feeds
tr: Özet Akışları

en: Fetching…
tr: Getiriliyor…

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
tr: Dosya, dizinlenmeye uygun DEĞİL (süzgeçlere göre)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
tr: Dosya, dizinlenmeye uygun DEĞİL (gizli dosya)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
tr: Dosya, dizinlenmeye uygun DEĞİL (dizinlenmiş klasör değil)

en: File is eligible to be indexed
tr: Dosya dizinlenmeye uygun

en: File not indexed or already untagged
tr: Dosya dizinlenmemiş ya da zaten etiketi kaldırılmış

en: File to extract metadata for
tr: Üst veri ayıklamak için dosya

en: Filename and mime type must be provided together
tr: Dosya adı ve mime türü birlikte sağlanmalıdır

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
tr: Dizinlenmesi gereken düz metin belgeleri için dosya adı örüntüleri

en: Files
tr: Dosyalar

en: Files do not exist or aren’t indexed
tr: Dosyalar yok ya da dizinlenmemiş

en: Follow status changes as they happen
tr: Durum değişimlerini olduğu gibi takip et

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
tr: Ayıklama için bir modül kullanımını zorla (örn. “foo.so” için “foo”)

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
tr[0]: %d PID bulundu…

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
tr[0]: %d adet kurulu madenci bulundu

en: Found %d miner running | Found %d miners running
tr[0]: %d adet çalışan madenci bulundu

en: Found process ID %d for “%s”
tr: “%2$s” için süreç numarası %1$d bulundu

en: Idle
tr: Boşta

en: If enabled, numbers will not be indexed.
tr: Etkinleştirildiğinde sayılar dizinlenemez.

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like “the”, “yes”, “no”, etc.
tr: Etkinleştirildiğinde durdurma-sözcüklerinde listelenen sözcükler yok sayılır. Örneğin; “evet”, “hayır” ve “ve” gibi sözcükler.

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
tr: Verilmiş bir değişken yoksa, veri madencilerinin durumu gözükür

en: If this option is enabled, the filesystem miner will look for .desktop files in the standard XDG system and user data directories.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse; dosya sistemi madencisi, standart XDG sistem ve kullanıcı veri dizinlerinde .desktop dosyalarına bakacak.

en: Ignore numbers
tr: Sayıları yok say

en: Ignore stop words
tr: Durdurma sözcüklerini yok say

en: Ignored directories
tr: Yok sayılan dizinler

en: Ignored directories with content
tr: İçeriğiyle yok sayılmış dizinler

en: Ignored files
tr: Yok sayılan dosyalar

en: Index applications installed on the system
tr: Sistemde kurulu uygulamaları dizinle

en: Index optical discs
tr: Optik diskleri dizine ekle

en: Index removable devices
tr: Çıkarılabilir aygıtları dizine ekle

en: Index when running on battery
tr: Pille çalışırken dizin oluştur

en: Indexing speed, the higher the slower.
tr: Dizinleme hızı, daha yüksek değer daha yavaştır.

en: Initial sleep
tr: İlk uyku

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
tr: Saniye türünden başlangıç uyuma süresi, 0->1000 (öntanımlı=15)

en: Initial sleep time, in seconds.
tr: İlk uyku süresi, saniye türünden.

en: Initializing
tr: Başlatılıyor

en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
tr: Dosya adına bakmak yerine, var olan IRI olarak DOSYA değişkenleri kullan (örn. <file:///herhangi/bir/dizin/dosya.txt>)

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
tr: Veritabanının olduğu dosya sisteminin güncel olup olmadığının denetleneceği gün aralığı. 0 herhangi bir zamanda taramayı zorlar, -1 yalnızca düzgün olmayan kapatmalardan sonra zorlar ve -2 tümüyle kapatır.

en: Killed process %d — “%s”
tr: Öldürülmüş süreç %d — “%s”

en: Limit the number of results shown
tr: Gösterilen sonuç sayısını sınırlandır

en: List all Tracker processes
tr: Tüm Tracker süreçlerini listele

en: List all miners currently running
tr: Şu anda çalışan tüm madencileri listele

en: List all miners installed
tr: Tüm yüklü madencileri listele

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
tr: Tüm etiketleri listele (eğer belirtilmişse SÜZ kullanılarak; SÜZ her zaman mantıksal VEYA kullanır)

en: List common statuses for miners
tr: Madenciler için ortak durumları listeler

en: List of directories to avoid
tr: Kaçınılacak dizinlerin listesi

en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
tr: Özyinelemeli olarak dizinlenecek dizinlerin listesi. Özel değerler şunlardır: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Şunlara bakın: /etc/xdg/user-dirs.defaults ve $HOME/.config/user-dirs.default

en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
tr: Alt dizinlerine girilmeden dizinlenecek dizinlerin listesi, Özel değerler şunlardır: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Şunlara bakın: /etc/xdg/user-dirs.defaults ve $HOME/.config/user-dirs.default

en: List of file patterns to avoid
tr: Kaçınılacak dosya örüntülerinin listesi

en: List pause reasons
tr: Duraklama nedenlerini listele

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
tr: Günlükleme, 0 = yalnızca hatalar, 1 = asgari, 2 = ayrıntılı ve 3 = hata ayıklama (öntanımlı=0)

en: Low disk space limit
tr: Düşük disk alanı sınırı

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
tr: Dosya için MIME türü (sağlanmamışsa öngörülecek)

en: MINER
tr: MADENCİ

en: MODULE
tr: MODÜL

en: Makes indexing recursive
tr: Dizinlemeyi özyinelemeli yapar

en: Max bytes to extract
tr: Ayıklanacak en çok bayt

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
tr: Ayıklanacak en çok UTF-8 baytı sayısı.

en: Message
tr: İleti

en: Metadata extraction failed
tr: Üst veri ayıklama başarısız

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
tr: Kullanılacak madenci --resume ve ya --ause ile birlikte (ekler kullanabilirsiniz, örn. Dosyalar veya Uygulamalar)

en: Miners
tr: Madenciler

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
tr: NOT: Sınıra ulaşıldı, veri tabanında burada gösterilemeyen daha çok öge var

en: No artists were found
tr: Hiçbir sanatçı bulunamadı

en: No error given
tr: Hata belirtilmedi

en: No feeds were found
tr: Hiçbir besleme bulunamadı

en: No files have been tagged
tr: Hiçbir dosya etiketlenmedi

en: No files were found
tr: Hiçbir dosya bulunamadı

en: No files were found matching ALL of those tags
tr: TÜM bu etiketlerle eşleşen hiçbir dosya bulunamadı

en: No files were modified
tr: Hiçbir dosya değiştirilmedi

en: No metadata available for that URI
tr: Bu URI için bir üst veri kullanılabilir değil

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
tr: Bu dosyayı işleyecek üst veri veya ayıklayıcı modül bulunamadı

en: No miners are paused
tr: Hiçbir madenci duraklatılmadı

en: No miners are running
tr: Hiçbir madenci çalışmıyor

en: No music was found
tr: Hiçbir müzik bulunamadı

en: No namespace prefixes were returned
tr: Dönen bir alan adı ön eki yok

en: No reports found
tr: Herhangi bir rapor bulunamadı

en: No results were found matching your query
tr: Sorgunuzla eşleşen hiçbir sonuç bulunamadı

en: No software categories were found
tr: Hiçbir yazılım kategorisi bulunamadı

en: No software was found
tr: Hiçbir yazılım bulunamadı

en: No statistics available
tr: Kullanılabilir istatistik yok

en: No tags were found
tr: Hiçbir etiket bulunamadı

en: No tags were found by that name
tr: Bu adda herhangi bir etiket bulunamadı

en: None
tr: Hiçbiri

en: None of the files had this tag set
tr: Hiçbir dosyada bu etiket ayarlanmamış

en: Not running or is a disabled plugin
tr: Çalışmayan ya da devre dışı olan eklenti

en: Not tagged, file is not indexed
tr: Etiketlenmedi, dosya dizinlenmemiş

en: Now listening for resource updates to the database
tr: Şimdi veritabanındaki kaynak güncellemeleri dinleniyor

en: Offset the results
tr: Sonuçları ötele

en: Operation not supported
tr: İşlem desteklenmiyor

en: Output results as RDF in Turtle format
tr: RDF olarak Turtle biçiminde sonuç çıktısı

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
tr: Çıktı sonuçları biçimi: “sparql”, “turtle” veya “json-ld”

en: PAUSED
tr: DURAKLATILDI

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
tr: “%s” üst dizini, dizinlenmeye uygun DEĞİL (içerik süzgeçlerine göre)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
tr: “%s” üst dizini, dizinlenmeye uygun DEĞİL (süzgeçlere göre)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
tr: “%s” üst dizini, dizinlenmeye uygun DEĞİL (gizli dosya)

en: Path
tr: Yol

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
tr: Madenciyi duraklat (--miner ile birlikte kullanılır)

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
tr: Süreç çağrılırken bir madenciyi duraklat veya devam et (--miner ile birlikte kullanılır)

en: Pause application and reason match an already existing pause request
tr: Uygulama duraklatma ve neden eşleşmesi zaten duraklatma isteğinde var

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Perform initial indexing when running on battery
tr: Pil üzerinden çalışırken başlangıç dizinlemesini uygula

en: Please specify one or more locations to index.
tr: Lütfen dizinlenecek bir veya daha çok konum belirtin.

en: Press Ctrl+C to stop
tr: Durdurmak için Ctrl+C'ye basın

en: Processing…
tr: İşleniyor…

en: Querying information for entity
tr: Birim için sorgulama bilgisi

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
tr: URL olarak işlem görecek RDF özelliği (örn. “nie:url”)

en: REASON
tr: NEDEN

en: Reason
tr: Neden

en: Recursive
tr: Özyinele

en: Remaining space on database partition
tr: Veritabanı bölümünde kalan alan

en: Removable devices’ data permanence threshold
tr: Kaldırılabilir aygıtların veri kalıcılığı eşiği

en: Remove RSS indexer database
tr: RSS dizinleyici veri tabanını kaldır

en: Remove filesystem indexer database
tr: Dosya sistemi dizinleyici veri tabanını kaldır

en: Removes FILE from indexed locations
tr: DOSYAyı dizinlenmiş konumlardan kaldırır

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
tr: Bir madenciyi devam ettir (--miner ile birlikte kullanılır)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
tr: Tüm var olmayan eşleşmeleri de döndür (örn. bağlanmamış birimler)

en: Runs for a specific domain ontology
tr: Belirli bir etki alanı ontolojisi için çalışır

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
tr: Tüm yapılandırılmış konumlar dizinlenene dek çalışır ve sonra çıkar

en: STRING
tr: DİZGE

en: Search for document files
tr: Belge dosyalarını ara

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
tr: Haber kaynağı ara (--all seçeneğinin buna bir etkisi yoktur)

en: Search for files
tr: Dosya ara

en: Search for folders
tr: Klasör ara

en: Search for image files
tr: Resim dosyalarını ara

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
tr: Müzik albümü ara (--all seçeneğinin buna bir etkisi yoktur)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
tr: Müzik sanatçısı ara (--all seçeneğinin buna bir etkisi yoktur)

en: Search for music files
tr: Müzik dosyası ara

en: Search for software (--all has no effect on this)
tr: Yazılım ara (--all seçeneğinin buna bir etkisi yoktur)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
tr: Yazılım kategorileri ara (--all seçeneğinin buna bir etkisi yoktur)

en: Search for video files
tr: Video dosyalarını ara

en: Set to false to completely disable any file monitoring
tr: Her tür dosya izlemeyi devre dışı bırakmak için yanlış/false olarak ayarlayın

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
tr: CD, DVD ve genel olarak optik ortamların dizinlenmesi için true olarak ayarlayın (çıkarılabilir aygıtlar dizinlenmemişse, optik diskler de dizinlenmez)

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
tr: Çıkarılabilir aygıtlardan bağlanan dizinleri dosya dizinine eklemek için doğru/true olarak ayarlayın.

en: Set to true to index while running on battery
tr: Pil üzerinden çalışırken de dizinlemek için true olarak ayarlayın

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
tr: Yalnızca ilk kez olan için pil üzerinden çalışırken dizinlemek için true olarak ayarlayın

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
tr: Sonuçlar için URNleri göster (--music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories seçeneklerine uygulanmaz)

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
tr: Her bir etiketle ilişkilendirilmiş dosyaları göster (bu yalnızca --list ile birlikte kullanılır)

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
tr: Tüm ad alanlarını göster (örn. nie:title kullanma, tam URL kullan)

en: Show plain text content if available for resources
tr: Kaynaklar için mümkünse düz metin içeriği göster

en: Show statistics for current index / data set
tr: Var olan dizinleme / veri kümesi için istatistikleri göster

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
tr: Daha çok sonuç sağlamak için sözcük köklerini basitleştirin. Örn. “shelves” ve “shelf” sözcükleri, “shel” olsun

en: Software
tr: Yazılım

en: Software Categories
tr: Yazılım Kategorileri

en: Starting miners…
tr: Madenciler başlatılıyor…

en: Starts miners
tr: Madencileri başlatır

en: Statistics:
tr: İstatistikler:

en: TAG
tr: ETİKET

en: Tag was added successfully
tr: Etiket başarıyla eklendi

en: Tag was removed successfully
tr: Etiket başarıyla kaldırıldı

en: Tagged
tr: Etiketlendi

en: Tags (shown by name)
tr: Etiketler (ada göre gösteriliyor)

en: Text file allowlist
tr: Metin dosyası izin verme listesi

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
tr: --and-operator seçeneği yalnızca --list ile birlikte ve etiket başlığı değişkenleriyle kullanılabilir

en: The --description option can only be used with --add
tr: --description seçeneği yalnızca --add ile birlikte kullanılabilir

en: The --list option is required for --show-files
tr: --show-files için --list seçeneği gereklidir

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
tr: Bu dosya için dizinlenmiş veri silindi ve yeniden dizinlenecek.

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
tr: Gün türünden eşik, kaldırılabilir aygıtlardan dosyalar veri tabanından silinecektir, eğer bağlı değilse. 0 hiçbir zaman demektir ve 365 azami sayıdır.

en: Throttle
tr: Yavaşlatma

en: Title to use (must be used with --add-feed)
tr: Kullanılacak başlık (--add-feed ile birlikte kullanılmalıdır)

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
tr: Vurgulu karakterleri, vurgulu olmayan eşdeğerlerine çevir. Örn. “Idéa” sözcüğünü, eşleşmeyi arttırmak için “Idea” sözcüğüne çevir.

en: Unable to retrieve URN for URI
tr: URI için olan URN alınamadı

en: Unable to retrieve data for URI
tr: URI için veri alınamadı

en: Unable to retrieve namespace prefixes
tr: Alan adı ön ekleri alınamıyor

en: Unavailable
tr: Kullanılamıyor

en: Unrecognized options
tr: Tanınmayan seçenekler

en: Unsupported serialization format “%s”
tr: Desteklenmeyen dönüştürme biçimi “%s”

en: Untagged
tr: Etiketsiz

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
tr: Arama terimleri için VEYA (öntanımlı) yerine VE kullan

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
tr: Arama terimleri için AND yerine OR kullan (öntanımlı)

en: Use SIGKILL to stop all miners
tr: Tüm madencileri durdurmak için SIGKILL kullan

en: Use SIGTERM to stop all miners
tr: Tüm madencileri durdurmak için SIGTERM kullan

en: Wait for FS miner to be done before extracting
tr: Ayıklamadan önce FS madencisinin tamamlamasını bekle

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
tr: Gerçek zamanlı olarak veritabanı değişikliklerini izle (örn. eklenmiş olan kaynaklar veya dosyalar)

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
tr: True olduğunda, tracker-extract, üst veri çıkarılmadan önce taranmayı bitirmek için, tracker-miner-fs uygulamasını bekleyecektir. Bu seçenek, dosyaları mümkün olduğunca hızlı listelemek için ve kısıtlı ortamlarda listeden sonra üst veriyi getirerek kullanımı kolaylaştırır.

en: You can not use miner pause and resume switches together
tr: Madenci duraklatma ve devam ettirme anahtarlarını aynı anda kullanamazsınız

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
tr: --kill ve --terminate parametrelerini birlikte kullanamazsınız

en: You must provide a pause or resume command for the miner
tr: Madenci için bir duraklatma ya da devam ettirme komutu sağlamalısınız

en: You must provide the miner for pause or resume commands
tr: Duraklatma ya da devam ettirme komutları için madenci sağlamalısınız

en: less than one second
tr: bir saniyeden az

en: perhaps a disabled plugin?
tr: bir eklenti devre dışı olabilir mi?

en: search terms
tr: arama terimleri

en: unknown time left
tr: bilinmeyen süre kaldı

en: — Extract file meta data
tr: — Dosya üst verisini ayıkla

en: — start the feeds indexer
tr: — besleme dizinleyicisini çalıştır

en: — start the tracker index proxy
tr: — tracker dizin vekilini çalıştır

en: — start the tracker indexer
tr: — tracker dizinleyicisini çalıştır

en: — start the tracker writeback service
tr: — tracker geri yazma servisini başlat

en: “%s” is not a directory
tr: “%s”, dizin değil
