sudoers-1.9.16b1 - en to fur translation catalogue (191 entries)

en: 
    Parse error
fur: 
    Erôr di analisi

en: 
    Password required
fur: 
    Password necessarie

en: 
    Sudoers path: %s
fur: 
    Percors di sudoers: %s

en:     Commands:
fur:     Comants:

en:     Options:
fur:     Opzions:

en: "CHROOT" path too long
fur: "CHROOT" percors masse lunc

en: "CWD" path too long
fur: "CWD" percors masse lunc

en: %p's password:
fur: Password di %p:

en: %s is not a regular file
fur: %s nol è un file regolâr

en: %s is not allowed to run sudo on %s.
fur: %s nol è autorizât a eseguî sudo su %s.

en: %s is not in the sudoers file.
fur: %s nol è un file di sudoers.

en: %s/%s: unable to seek forward %zu
fur: %s/%s: impussibil cirî indenant %zu

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
fur: %s: Impussibil verificâ TGT! Pussibil atac in vore!: %s

en: %s: command not found
fur: %s: comant no cjatât

en: %s: read error
fur: %s: erôr di leture

en: %s: unable to allocate options: %s
fur: %s: impussibil assegnâ opzions: %s

en: %s: unable to find resume point [%lld, %ld]
fur: %s: impussibil cjatâ il pont par ripiâ [%lld, %ld]

en: %s: unable to format session id
fur: %s: impussibil formatâ l'id de session

en: %s: unable to get credentials: %s
fur: %s: impussibil otignî credenziâls: %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
fur: %s: impussibil analizâ '%s': %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
fur: %s: impussibil archiviâ la credenziâl te cache: %s

en: %s: unknown key word %s
fur: %s: peraule clâf %s no cognossude

en: %s:%d garbage after ']': %s
fur: %s:%d porcarie dopo ']': %s

en: %s:%d unmatched '[': %s
fur: %s:%d cence corispondence '[': %s

en: *** SECURITY information for %h ***
fur: *** informazions di SIGURECE par %h ***

en: Account or password is expired, reset your password and try again
fur: Acount o password scjadude, ristabilìs la password e torne prove

en: Alias "%s" already defined
fur: Alias "%s" za definît

en: Attempt to establish PAM credentials for the target user
fur: Tentatîf di stabilî lis credentziâls PAM pal utent designât

en: Authentication failure message: %s
fur: Messaç di faliment de autenticazion: %s

en: Authentication methods:
fur: Metodis di autenticazion:

en: JSON_ARRAY too large
fur: JSON_ARRAY masse grant

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
fur: Regjistre il non host tal file di regjistri (no-syslog)

en: Log the year in the (non-syslog) log file
fur: Regjistre l'an tal file di regjistri (no-syslog)

en: Options:
fur: Opzions:

en: PAM account management error: %s
fur: Erôr di gjestion dal account PAM: %s

en: PAM authentication error: %s
fur: Erôr di autenticazion PAM: %s

en: PAM service name to use for login shells: %s
fur: Non dal servizi PAM di doprâ pes interfacis di acès: %s

en: PAM service name to use when sudo is run with the -A option: %s
fur: Non dal servizi PAM di doprâ cuant che sudo al ven eseguît cu la opzion -A: %s

en: PAM service name to use: %s
fur: Non dal servizi PAM di doprâ: %s

en: Password expired, contact your system administrator
fur: Password scjadude, contatâ l'aministradôr di sisteme

en: Root may run sudo
fur: L'utent root al pues eseguî sudo

en: SecurID communication failed
fur: Comunicazion SecurID falide

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
fur: Invie une mail se l'utent nol pues eseguî un comant

en: Send mail if the user is not in sudoers
fur: Invie une mail se l'utent nol è tai sudoers

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
fur: Invie une mail se l'utent nol è tai sudoers par chest host

en: Send mail if the user tries to run a command
fur: Invie une mail se l'utent al cîr di eseguî un comant

en: Send mail if user authentication fails
fur: Invie une mail se la autenticazion dal utent e falìs

en: Sorry, try again.
fur: Torne prove.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s%s' as %s%s%s on %s.
fur: Nus displâs, ma l'utent %s nol pues eseguî '%s%s%s%s' come %s%s%s su %s.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
fur: Mi displâs, l'utent %s nol pues eseguî sudo su %s.

en: Sudoers entry: %s
fur: Vôs sudoers: %s

en: TLS connection failed: %s
fur: Conession TLS falide: %s

en: Unable to allocate ssl object: %s
fur: Impussibil assegnâ la memorie al ogjet ssl: %s

en: Unable to initialize authentication methods.
fur: Impussibil inizializâ i metodis di autenticazion.

en: User %s is not allowed to run sudo on %s.
fur: L'utent %s nol pues eseguî sudo su %s.

en: User %s may run the following commands on %s:
fur: L'utent %s al pues eseguî su %s i comants chi daurman:

en: User ID locked for SecurID Authentication
fur: ID utent blocât pe autenticazion SecurID

en: [sudo] password for %p:
fur: [sudo] password par %p:

en: a digest requires a path name
fur: un digest al domande un non di percors

en: a password is required
fur: e covente une password

en: account validation failure, is your account locked?
fur: validazion account falide, isal blocât?

en: authentication failure
fur: autenticazion falide

en: authentication server error:
    %s
fur: erôr dal servidôr di autenticazion:
    %s

en: client message too large
fur: messaç dal client masse grant

en: client message too large: %zu
fur: messaç dal client masse grant: %zu

en: command not allowed
fur: comant no permetût

en: command too long
fur: comant masse lunc

en: expected JSON_STRING, got %d
fur: si spietave JSON_STRING, si à vût %d

en: failed to initialise the ACE API library
fur: no si è rivâts a inizializâ la librarie API ACE

en: ignoring lecture file %s: not a regular file
fur: daûr a ignorâ il file di leture %s: nol è un file regolâr

en: internal error, %s overflow
fur: erôr interni, %s overflow (stranfât)

en: internal error, unable insert user %s
fur: erôr interni, impussibil inserî l'utent %s

en: invalid ClientMessage
fur: ClientMessage no valit

en: invalid ExitMessage
fur: ExitMessage no valit

en: invalid authentication methods
fur: metodis di autenticazion no valits

en: invalid authentication type
fur: gjenar di autenticazion no valit

en: invalid defaults type: %s
fur: gjenar par predefinîts no valit: %s

en: invalid iofd %d
fur: iofd %d no valit

en: invalid line continuation
fur: continuazion di rie no valide

en: invalid passcode length for SecurID
fur: lungjece dal passcode no valide par SecurID

en: invalid random drop value: %s
fur: valôr di scart casuâl no valit: %s

en: invalid suppression type: %s
fur: gjenar di sopression no valit. %s

en: invalid time offset %s
fur: sfasament temporâl %s no valit

en: invalid timeout value
fur: valôr di timeout no valit

en: invalid username length for SecurID
fur: lungjece dal non utent no valide par SecurID

en: invalid working directory: %s
fur: cartele di vore no valide: %s

en: ldap.conf path: %s
fur: percors di ldap.conf: %s

en: ldap.secret path: %s
fur: percors di ldap.secret: %s

en: lost connection to authentication server
fur: conession pierdude al servidôr di autenticazion

en: lost connection to log server
fur: conession pierdude al servidôr dal regjistri

en: no authentication methods
fur: nissun metodi di autenticazion

en: nsswitch path: %s
fur: percors di nsswitch: %s

en: parse error
fur: erôr di analisi

en: path to configuration file
fur: percors al file di configurazion

en: sorry, you must have a tty to run sudo
fur: mi displâs, si scugne vê un tty par eseguî sudo

en: syntax error
fur: erôr di sintassi

en: syntax error, reserved word %s used as an alias name
fur: erôr di sintassi, peraule riservade %s doprade tant che non di alias

en: timeout value too large
fur: valôr di timeout masse larc

en: too many processes
fur: masse procès

en: unable to allocate memory
fur: impussibil assegnâ memorie

en: unable to allocate ssl object: %s
fur: impussibil assegnâ la memorie al ogjet ssl: %s

en: unable to base64 encode value "%s"
fur: impussibil codificâ in base64 il valôr "%s"

en: unable to begin BSD authentication
fur: impussibil scomençâ la autenticazion BSD

en: unable to cache gid %u
fur: impussibil meti te memorie cache il gid %u

en: unable to cache group %s
fur: impussibil meti te memorie cache il grup %s

en: unable to cache group list for %s
fur: impussibil meti te cache la liste dai grups par %s

en: unable to cache uid %u
fur: impussibil meti te memorie cache l'uid %u

en: unable to cache user %s
fur: impussibil meti te memorie cache l'utent %s

en: unable to change expired password: %s
fur: impussibil cambiâ la password scjadude: %s

en: unable to change password for %s
fur: impussibil cambiâ la password par %s

en: unable to connect to authentication server
fur: impussibil conetisi al servidôr di autenticazion

en: unable to connect to log server
fur: impussibil conetisi al servidôr dal regjistri

en: unable to connect to relay
fur: impussibil conetisi al canâl di comunicazion

en: unable to connect to relay host
fur: impussibil conetisi al host dal canâl di comunicazion

en: unable to contact the SecurID server
fur: impussibil contatâ il servidôr SecurID

en: unable to convert sudoOption: %s%s%s
fur: impussibil convertî sudoOption: %s%s%s

en: unable to copy %s/%s to %s/%s: %s
fur: impussibil copiâ %s/%s su %s/%s: %s

en: unable to create %s/%s
fur: impussibil creâ %s/%s

en: unable to create TLS context: %s
fur: impussibil creâ il contest TLS: %s

en: unable to create iolog path %s
fur: impussibil creâ il percors iolog %s

en: unable to create journal file
fur: impussibil creâ il file diari

en: unable to dup stdin: %m
fur: impussibil fâ il "dup" di "stdin": %m

en: unable to execute %s
fur: impussibil eseguî %s

en: unable to execute %s: %m
fur: impussibil eseguî %s: %m

en: unable to expand iolog path %s
fur: impussibil slargjâ il percors iolog %s

en: unable to find alias %s
fur: impussibil cjatâ l'alias %s

en: unable to fork
fur: impussibil inglovâ (fâ il fork)

en: unable to fork: %m
fur: impussibil inglovâ (fâ il fork): %m

en: unable to generate UUID
fur: impussibil gjenerâ il UUID

en: unable to get GMT time
fur: impussibil otignî la ore GMT

en: unable to get current working directory
fur: impussibil otignî la cartele di vore atuâl

en: unable to get defaults from %s
fur: impussibil otignî di %s i predefinîts

en: unable to get login class for user %s
fur: impussibil otignî la classe di login pal utent %s

en: unable to get remote IP addr
fur: impussibil otignî la direzion IP lontane

en: unable to get server IP addr
fur: impussibil otignî la direzion IP dal servidôr

en: unable to get time of day
fur: impussibil otignî la ore dal dì

en: unable to initialize BSD authentication
fur: impussibil inizializâ la autenticazion BSD

en: unable to initialize LDAP: %s
fur: impussibil inizializâ LDAP: %s

en: unable to initialize PAM: %s
fur: impussibil inizializâ PAM: %s

en: unable to initialize SIA session
fur: impussibil inizializâ la session SIA

en: unable to initialize TLS context
fur: impussibil inizializâ il contest TLS

en: unable to initialize relay TLS context
fur: impussibil inizializâ il contest TLS dal canâl di comunicazion

en: unable to initialize server TLS context
fur: impussibil inizializâ il contest TLS dal servidôr

en: unable to initialize sudoers default values
fur: impussibil inizializâ i valôrs predefinîts di sudoers

en: unable to load %s: %s
fur: impussibil cjariâ %s: %s

en: unable to load certificate %s
fur: impussibil cjariâ il certificât %s

en: unable to load private key %s
fur: impussibil cjariâ la clâf privade %s

en: unable to lock %s
fur: impussibil blocâ %s

en: unable to lock journal file
fur: impussibil blocâ il file diari

en: unable to look up %s:%s: %s
fur: impussibil cirî %s:%s: %s

en: unable to open %s
fur: impussibil vierzi %s

en: unable to open %s/%s
fur: impussibil vierzi %s/%s

en: unable to open audit system
fur: impussibil vierzi il sisteme di audit

en: unable to open journal file
fur: impussibil vierzi il file diari

en: unable to open log file %s
fur: impussibil vierzi il file di regjistri %s

en: unable to open pipe: %m
fur: impussibil vierzi il condot (pipe): %m

en: unable to parse iolog mode %s
fur: impussibil analizâ la modalitât iolog %s

en: unable to read %s
fur: impussibil lei %s

en: unable to read %s/%s: %s
fur: impussibil lei %s/%s: %s

en: unable to read from relay
fur: impussibil lei dal canâl di comunicazion

en: unable to rename %s to %s
fur: impussibil cambiâ il non di %s in %s

en: unable to rename journal file
fur: impussibil cambiâ non al file diari

en: unable to restart log
fur: impussibil tornâ a inviâ il regjistri

en: unable to restore current working directory
fur: impussibil ripristinâ la cartele di vore atuâl

en: unable to restore root directory
fur: impussibil ripristinâ la cartele lidrîs

en: unable to seek to [%lld, %ld] in journal file %s
fur: impussibil cirî su [%lld, %ld] tal file diari %s

en: unable to send audit message
fur: impussibil inviâ il messaç di audit

en: unable to set TLS 1.2 ciphersuite to %s: %s
fur: impussibil stabilî la suite di cifradure 1.2 di TLS a %s: %s

en: unable to set TLS 1.3 ciphersuite to %s: %s
fur: impussibil stabilî la suite di cifradure 1.3 di TLS a %s: %s

en: unable to set event
fur: impussibil stabilî l'event

en: unable to setup listen socket
fur: impussibil configurâ il socket di scolte

en: unable to unpack %s size %zu
fur: impussibil spachetâ la dimension di %s %zu

en: unable to update sequence file
fur: impussibil inzornâ il file de secuence

en: unable to write journal file
fur: impussibil scrivi il file diari

en: unable to write log file %s
fur: impussibil scrivi il file di regjistri %s

en: unable to write to %s
fur: impussibil scrivi su %s

en: unable to write to I/O log file: %s
fur: impussibil scrivi sul file di regjistri I/O: %s

en: unknown SecurID error
fur: erôr SecurID no cognossût

en: unknown group %s
fur: grup %s no cognossût

en: unknown login class %s
fur: classe di acès %s no cognossude

en: unknown syslog priority %s
fur: prioritât di syslog %s no cognossude

en: unknown uid %u
fur: uid %u no cognossût

en: unknown user %s
fur: utent %s no cognossût

en: user NOT authorized on host
fur: l'utent NOL è autorizât sul host

en: user NOT in sudoers
fur: l'utent NOL è in sudoers

en: user not allowed to change directory to %s
fur: l'utent nol è autorizât a cambiâ cartele viers %s

en: user not allowed to change root directory to %s
fur: l'utent nol è autorizât a cambiâ la cartele lidrîs in %s

en: user not allowed to set a command timeout
fur: l'utent nol è autorizât a stabilî la scjadince par un comant

en: values for "CHROOT" must start with a '/', '~', or '*'
fur: i valôrs par "CHROOT" a scugnin scomençâ par '/', '~', o '*'

en: values for "CWD" must start with a '/', '~', or '*'
fur: i valôrs par "CWD" a scugnin scomençâ par '/', '~', o '*'

en: you do not exist in the %s database
fur: no tu esistis te base di dâts %s
