sudo-1.9.16b1 - en to fur translation catalogue (240 entries)

en: 
    Options:
fur: 
    Opzions:

en: %.*s exists but is not a directory (0%o)
fur: %.*s al esist ma no je une cartele (0%o)

en: %s - edit files as another user
fur: %s - modifiche i file come altri utent

en: %s - execute a command as another user
fur: %s - eseguìs un comant come altri utent

en: %s changed labels
fur: %s al à modificâts lis etichetis

en: %s is group writable
fur: il grup al pues scrivi su %s

en: %s is not a character device, not relabeling tty
fur: %s nol è un dispositîf a caratars, no si torne a etichetâ tty

en: %s is not a regular file
fur: %s nol è un file regolâr

en: %s is not a valid context
fur: %s nol è un contest valit

en: %s is owned by uid %u, should be %u
fur: %s al è dal uid %u, al varès di jessi di %u

en: %s is world writable
fur: ducj a puedin scrivi su %s

en: %s left unmodified
fur: %s lassât no modificât

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
fur: %s al scugne jessi di proprietât dal uid %d e vê stabilît il bit setuid

en: %s unchanged
fur: %s no modificât

en: %s: bad file mode: 0%o
fur: %s: modalitât file sbaliade: 0%o

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
fur: %s: la modifiche dai file intune cartele cun acès in scriture no je permetude

en: %s: editing symbolic links is not permitted
fur: %s: la modifiche dai colegaments simbolics no je permetude

en: %s: not a regular file
fur: %s: nol è un file regolâr.

en: %s: truncate %s to zero bytes? (y/n) [n]
fur: %s: cjonçâ %s a zero bytes? (y/n) [n]

en: %s: unable to log accept event%s%s
fur: %s: impussibil regjistrâ l'event di acetazion%s%s

en: %s: unable to log error event%s%s
fur: %s: impussibil regjistrâ l'event di erôr%s%s

en: %s: unable to log reject event%s%s
fur: %s: impussibil regjistrâ l'event di refudament%s%s

en: %s[%d] mismatch, expected "%s", got "%s"
fur: mancjade corispondence %s[%d], si spietave "%s", si à vût "%s"

en: Configure options: %s
fur: Opzions di configurazion: %s

en: I/O plugin error
fur: erôr dal plugin di I/O

en: If sudo is running in a container, you may need to adjust the container configuration to disable the flag.
fur: Se sudo al ven eseguît intun contignidôr, tu varessis di justâ la configurazion dal contignidôr par disabilitâ la flag (opzion).

en: Only one of the -K, -k or -N options may be specified
fur: Al è pussibil specificâ dome une des opzions -K, -k, -N

en: Only one of the -c or -i options may be specified
fur: Al è pussibil specificâ dome une des opzions -c o -i

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
fur: Dome une des opzions -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v o -V e podarès jessi specificade

en: Sudo version %s
fur: Version di sudo: %s

en: The "no new privileges" flag is set, which prevents sudo from running as root.
fur: La opzion (flag) "no new privileges" (nissun gnûf privileç) e je definide. Chest al impedìs a sudo di zirâ come root.

en: The -%c option may not be used in edit mode.
fur: Nol è pussibil doprâ la opzion -%c te modalitât di modifiche

en: The -%c option may only be used in edit mode.
fur: Al è pussibil doprâ la opzion -%c dome te modalitât di modifiche.

en: Unknown signal
fur: Segnâl no cognossût

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
fur: al è necessari un terminâl par lei la password; o tu dopris la opzion -S par lei dal standard input opûr configure un aiût askpass

en: approval plugin error
fur: erôr dal plugin di aprovazion

en: argv not set by the security policy
fur: argv nol è stabilît de politiche di sigurece

en: audit plugin error
fur: erôr dal plugin di audit

en: change the root directory before running command
fur: cambie la cartele lidrîs prime di eseguî il comant

en: change the working directory before running command
fur: cambie la cartele di lavôr prime di eseguî il comant

en: client request too large: %zu
fur: richieste dal client masse grande: %zu

en: close all file descriptors >= num
fur: siere ducj i descritôrs di file >= num

en: command not set by the security policy
fur: comant no configurât de politiche di sigurece

en: command rejected by I/O plugin
fur: comant refudât dal plugin di I/O

en: command rejected by approver
fur: comant refudât da cui che al aprove

en: command rejected by policy
fur: comant refudât de politiche

en: contents of edit session left in %s
fur: contignûts de session di modifiche lassâts in %s

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
fur: impussibil vincolâ al font di risorsis predefinît pal progjet "%s"

en: could not join project "%s"
fur: impussibil unîsi al progjet "%s"

en: create SELinux security context with specified role
fur: cree il contest di sigurece SELinux cul rûl specificât

en: create SELinux security context with specified type
fur: cree il contest di sigurece SELinux cul gjenar specificât

en: display help message and exit
fur: mostre il messaç di jutori e jes

en: display version information and exit
fur: mostre informazions di version e jes

en: edit files instead of running a command
fur: modifiche i file invezit di eseguî un comant

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
fur: il uid efetîf nol è %d, %s isal suntun filesystem cun stabilide la opzion 'nosuid' o un filesystem NFS cence privileçs di root?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
fur: il uid efetîf nol è %d, sudo isal instalât cun setuid root?

en: envp not set by the security policy
fur: envp nol è stabilît de politiche di sigurece

en: error changing window size
fur: erôr tal cambiâ la dimension dal barcon

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
fur: erôr in %s, rie %d intant che si cjariave il plugin "%s"

en: error in event loop
fur: erôr tal cicli dal event

en: error initializing I/O plugin
fur: erôr tal inizializâ il plugin I/O

en: error initializing I/O plugin %s
fur: erôr tal inizializâ il plugin I/O %s

en: error initializing approval plugin %s
fur: erôr tal inizializâ il plugin di aprovazion %s

en: error initializing audit plugin %s
fur: erôr tal inizializâ il plugin di audit %s

en: error logging suspend
fur: regjistrazion erôrs sospindude

en: error reading from socketpair
fur: erôr tal lei dal socketpair

en: failed to determine AppArmor confinement
fur: impussibil determinâ il confinament di AppArmor

en: failed to get new context
fur: impussibil otignî un gnûf contest

en: failed to get old context
fur: impussibil otignî il contest vecjo

en: failed to set new role %s
fur: no si è rivâts a stabilî il gnûf rûl %s

en: failed to set new type %s
fur: no si è rivâts a stabilî il gnûf gjenar %s

en: fatal error, unable to load plugins
fur: erôr fatâl, impussibil cjariâ i plugin

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
fur: si ignore il plugin duplicât "%s" in %s, rie %d

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
fur: si ignore il plugin di politiche "%s" in %s, rie %d

en: in list mode, display privileges for user
fur: in modalitât liste, mostre i privileçs dal utent

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
fur: numar principâl di version dal plugin %d no compatibil (si spietave %d) cjatât in %s

en: intercept mode is not supported with SELinux RBAC on this system
fur: la modalitât di intercetazion no je supuartade cun SELinux RBAC su chest sisteme

en: intercept port not set
fur: puarte di intercetazion no stabilide

en: internal error, %s overflow
fur: erôr interni, %s overflow (stranfât)

en: interpreter argument , expected "%s", got "%s"
fur: argoment dal interprete, si spietave "%s", si à vût "%s"

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
fur: il valôr percors "%s" no valit in %s, rie %u

en: invalid PolicyCheckRequest
fur: PolicyCheckRequest no valit

en: invalid environment variable name: %s
fur: non de variabile di ambient no valit: %s

en: invalid file descriptor number: %s
fur: numar descritôr file no valit: %s

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
fur: grups massims "%s" no valits in %s, rie %u

en: invalid value
fur: valôr no valit

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
fur: valôr no valit par %s "%s" in %s, rie %u

en: invalidate timestamp file
fur: invalide il file de marche temporâl

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
fur: liste i privileçs dal utent o verifiche un comant specific; doprâ dôs voltis pal formât plui lunc

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
fur: nissun program pe richieste password specificât, cîr di stabilî SUDO_ASKPASS

en: no password was provided
fur: no je stade furnide nissune password

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
fur: nissun font di risorsis pal progjet "%s" che al aceti i vincui predefinîts

en: no writable temporary directory found
fur: nissune cartele temporanie scrivibile cjatade

en: non-interactive mode, no prompts are used
fur: modalitât no interative, nissune richieste e ven presentade

en: not overwriting %s
fur: no si larà a sorescrivi %s

en: only a single policy plugin may be specified
fur: dome un singul plugin di politiche al podarès jessi specificât

en: pathname mismatch, expected "%s", got "%s"
fur: mancjade corispondence cul non dal percors, si spietave "%s", si à vût "%s"

en: plugin did not return a command to execute
fur: il plugin nol à tornât un comant di eseguî

en: plugin error: invalid file list for sudoedit
fur: erôr di plugin: liste di files par sudoedit no valide

en: plugin error: missing file list for sudoedit
fur: erôr di plugin: e mancje la liste file par sudoedit

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
fur: il plugin di politiche %s nol inclût un metodi check_policy

en: policy plugin %s does not support listing privileges
fur: il plugin di politiche %s nol supuarte il listâ dai privileçs

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
fur: il plugin di politiche %s nol supuarte lis opzions -k/-K

en: policy plugin %s does not support the -v option
fur: il plugin di politiche %s nol supuarte la opzion -v

en: policy plugin %s is missing the "check_policy" method
fur: il plugin de politiche %s al mancje dal metodi "check_policy"

en: policy plugin error
fur: erôr dal plugin de politiche

en: policy plugin failed session initialization
fur: il plugin di politche nol è rivât a inizializâ la session

en: preserve group vector instead of setting to target's
fur: preserve il vetôr dal grup invezit di metilu a chel de destinazion

en: preserve specific environment variables
fur: preserve lis specifichis variabilis di ambient

en: preserve user environment when running command
fur: preserve l'ambient utent cuant che si eseguìs un comant

en: process %d exited unexpectedly
fur: il procès %d al è jessût in maniere inspietade

en: process %d unexpected status 0x%x
fur: il procès %d al à tornât il stât inspietât 0x%x

en: read password from standard input
fur: lei la passwrod dal standard input

en: regular expression too large
fur: espression regolâr masse grande

en: remove timestamp file completely
fur: gjave dal dut il file de marche temporâl

en: resource control limit has been reached
fur: si è rivâts al limit di control de risorse

en: ring bell when prompting
fur: sune la campanele cuant che e ven domandade une rispueste

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
fur: eseguìs il comant (o modifiche il file) come non utent o ID specificât

en: run command as the specified group name or ID
fur: eseguìs il comant come il ID o il non dal grup specificât

en: run command in the background
fur: eseguìs il comant in background

en: run command on host (if supported by plugin)
fur: eseguìs il comant sul host (se supuartât dal plugin)

en: run command with the specified BSD login class
fur: eseguìs il comant cun la classe di acès BSD specificade

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
fur: eseguìs une shell di acès come utent di destinazion; si podarès ancje specificâ un comant

en: run shell as the target user; a command may also be specified
fur: eseguìs la shell come l'utent di destinazion; si podarès ancje specificâ un comant

en: server message too large: %zu
fur: messaç dal servidôr masse grant: %zu

en: sesh: internal error: odd number of paths
fur: sesh: erôr interni: strani numar di percors

en: sesh: killed by a signal
fur: sesh: copât di un segnâl

en: sesh: unable to create temporary files
fur: sesh: impussibil creâ file temporanis

en: sesh: unknown error %d
fur: sesh: erôr %d no cognossût

en: set HOME variable to target user's home dir
fur: stabilìs la variabile HOME ae cartele home dal utent di destinazion

en: setproject failed for project "%s"
fur: setproject al à falît pal progjet "%s"

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
fur: il font di risorsis specificât nol esist pal progjet "%s"

en: starting from %s
fur: daûr a scomençâ di %s

en: stop processing command line arguments
fur: ferme la elaborazion dai argoments a rie di comant

en: sudoedit is not supported on this platform
fur: sudoedit nol è supuartât su cheste plateforme

en: terminate command after the specified time limit
fur: termine il comant dopo il limit di timp specificât

en: the -A and -S options may not be used together
fur: nol è pussibil doprâ adun lis opzions -A e -S

en: the -E option is not valid in edit mode
fur: la opzion -E no je valide te modalitât di modifiche

en: the -U option may only be used with the -l option
fur: al è pussibil doprâ la opzion -U dome cu la opzion -l

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
fur: l'argoment di -C al scugne jessi un numar plui grant o compagn a 3

en: the invoking task is final
fur: la ativitât di invocazion e je definitive

en: timed out reading password
fur: timp scjadût tal lei la password

en: unable to add event to queue
fur: impussibil zontâ l'event ae code

en: unable to allocate memory
fur: impussibil assegnâ memorie

en: unable to allocate pty
fur: impussibil assegnâ pty

en: unable to change AppArmor profile to %s
fur: impussibil cambiâ il profîl AppArmor a %s

en: unable to change directory to %s
fur: impussibil passâ ae cartele a %s

en: unable to change root to %s
fur: impussibil cambiâ root a %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
fur: impussibil passâ a un diviers uid (%u, %u)

en: unable to change uid to root (%u)
fur: impussibil cambiâ il uid a root (%u)

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
fur: impussibil tornâ a copiâ cualchidun dai file temporanis te lôr posizion origjinarie

en: unable to copy temporary files back to their original location
fur: impussibil tornâ a copiâ i file temporanis te lôr posizion origjinarie

en: unable to create pipe
fur: impussibil creâ il condot (pipe)

en: unable to create sockets
fur: impussibil creâ sockets

en: unable to determine enforcing mode.
fur: impussibil determinâ la modalitât di costrizion.

en: unable to determine tty
fur: impussibil determinâ tty

en: unable to dup2 stdin
fur: impussibil esguî dup2 su stdin

en: unable to execute %s
fur: impussibil eseguî %s

en: unable to fgetfilecon %s
fur: impussibil eseguî fgetfilecon %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
fur: impussibil cjatâ il simbul "%s" in %s

en: unable to find terminal name for device %u, %u
fur: impussibil cjatâ il non dal terminâl pal dispositîf %u, %u

en: unable to fork
fur: impussibil inglovâ (fâ il fork)

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
fur: impussibil otignî il contest tty atuâl, no si torne a etichetâ tty

en: unable to get default type for role %s
fur: impussibil otignî il gjenar predefinît pal rûl %s

en: unable to get event message for process %d
fur: impussibil otignî il messaç dal event pal procès %d

en: unable to get group list
fur: impussibil otignî la liste dai grups

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
fur: impussibil otignî il gnûf contest tty, no si torne a etichetâ tty

en: unable to get registers for process %d
fur: impussibil otignî i regjistris pal procès %d

en: unable to initialize policy plugin
fur: impussibil inizializâ il plugin de politiche

en: unable to load %s: %s
fur: impussibil cjariâ %s: %s

en: unable to log sub-commands with SELinux RBAC on this system
fur: impussibil regjistrâ i sot-comants cun SELinux RBAC su chest sisteme

en: unable to mkdir %.*s
fur: impussibil eseguî mkdir %.*s

en: unable to open %.*s
fur: impussibil vierzi %.*s

en: unable to open %s
fur: impussibil vierzi %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
fur: impussibil vierzi %s, no si torne a etichetâ tty

en: unable to open audit system
fur: impussibil vierzi il sisteme di audit

en: unable to open userdb
fur: impussibil vierzi userdb

en: unable to read from %s
fur: impussibil lei di %s

en: unable to read password
fur: impussibil lei la password

en: unable to read the clock
fur: impussibil lei l'orloi

en: unable to receive message from parent
fur: impussibil ricevi il messaç dal gjenitôr

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
fur: impussibil gjavâ PRIV_PROC_EXEC dal PRIV_LIMIT

en: unable to restore context for %s
fur: impussibil ripristinâ il contest par %s

en: unable to restore current working directory
fur: impussibil ripristinâ la cartele di lavôr atuâl

en: unable to restore handler for SIG%s
fur: impussibil ripristinâ il gjestôr par SIG%s

en: unable to restore handler for SIGCONT
fur: impussibil ripristinâ il gjestôr par SIGCONT

en: unable to restore handler for signal %d
fur: impussibil ripristinâ il gjestôr pal segnâl %d

en: unable to restore registry
fur: impussibil ripristinâ il regjistri

en: unable to restore stdin
fur: impussibil ripristinâ stdin

en: unable to restore terminal settings
fur: impussibil ripristinâ lis impostazions dal terminâl

en: unable to restore tty label
fur: impussibil ripristinâ la etichete tty

en: unable to run %s
fur: impussibil eseguî %s

en: unable to save handler for signal %d
fur: impussibil salvâ il gjestôr pal segnâl %d

en: unable to save stdin
fur: impussibil salvâ stdin

en: unable to send audit message
fur: impussibil inviâ il messaç di audit

en: unable to send message to monitor process
fur: impussibil inviâ il messaç par monitorâ il procès

en: unable to set controlling tty
fur: impussibil stabilî il tty di control

en: unable to set effective gid to runas gid %u
fur: impussibil stabilî il gid efetîf par eseguî come gid %u

en: unable to set exec context to %s
fur: impussibil meti il contest di exec a %s

en: unable to set gid to %u
fur: impussibil stabilî il gid a %u

en: unable to set gid to runas gid %u
fur: impussibil stabilî il gid par eseguî come gid %u

en: unable to set handler for SIG%s
fur: impussibil stabilî il gjestôr par SIG%s

en: unable to set handler for SIGCONT
fur: impussibil stabilî il gjestôr par SIGCONT

en: unable to set handler for signal %d
fur: impussibil stabilî il gjestôr pal segnâl %d

en: unable to set key creation context to %s
fur: impussibil meti il contest de creazion de clâf a %s

en: unable to set limit privileges
fur: impussibil configurâ i privileçs di limit

en: unable to set new tty context
fur: impussibil stabilî un gnûf contest tty

en: unable to set privileges
fur: impussibil configurâ i privileçs

en: unable to set process priority
fur: impussibil stabilî la prioritât dal procès

en: unable to set registers for process %d
fur: impussibil configurâ i regjistris pal procès %d

en: unable to set seccomp filter
fur: impussibil configurâ il filtri seccomp

en: unable to set supplementary group IDs
fur: impussibil stabilî il ID di grup suplementâr

en: unable to set uid to %u
fur: impussibil stabilî il uid a %u

en: unable to set user context
fur: impussibil stabilî il contest utent

en: unable to stat %.*s
fur: impussibil eseguî stat %.*s

en: unable to stat %s
fur: impussibil eseguî stat su %s

en: unable to switch to registry "%s" for %s
fur: impussibil passâ al regjistri "%s" par %s

en: unable to unpack %s size %zu
fur: impussibil decomprimi %s cun dimension di %zu

en: unable to write to %s
fur: impussibil scrivi su %s

en: unexpected child termination condition: %d
fur: condizion di jessude dal fi inspietade: %d

en: unexpected reply type on backchannel: %d
fur: gjenar di rispueste inspietade sul backchannel: %d

en: unexpected sudo mode 0x%x
fur: modalitât 0x%x di sudo inspietade

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
fur: valôr di type_case %d inspietât in %s di %s

en: unknown login class %s
fur: classe di acès %s no cognossude

en: unknown plugin type %d found in %s
fur: gjenar di plugin %d no cognossût, cjatât in %s

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
fur: classe di sigurece "chr_file" no cognossude, no si torne a etichetâ tty

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
fur: sorzint di grup "%s" no supuartade in %s, rie %u

en: update user's timestamp without running a command
fur: inzorne la marche temporâl dal utent cence eseguî un comant

en: use a helper program for password prompting
fur: Dopre un program di jutori par domandâ la password

en: use specified BSD authentication type
fur: dopre il gjenar di autenticazion BSD specificât

en: use the specified password prompt
fur: dopre la richieste de password specificade

en: user "%s" is not a member of project "%s"
fur: l'utent "%s" nol è un membri dal progjet "%s"

en: value too large
fur: valôr masse grant

en: value too small
fur: valôr masse piçul

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
fur: avertiment, faliment de assegnazion dal control de risorse pal progjet "%s"

en: you do not exist in the %s database
fur: no tu esistis te base di dâts %s

en: you may not specify both the -i and -E options
fur: no tu puedis specificâ dutis dôs lis opzions -i e -E

en: you may not specify both the -i and -s options
fur: no tu puedis specificâ dutis dôs lis opzions -i e -s

en: you may not specify environment variables in edit mode
fur: no si podarès specificâ lis variabilis di ambient inte modalitât di modifiche

en: you must specify a role for type %s
fur: si scugne specificâ un rûl pal gjenar %s
